Hoppa till sidans innehåll

Alla grupper är nu fulla, samtliga reserver är nu antagna.

Målvakter som vill vara med kontakta David Romlin 070-6084690

(Listan är uppdaterad 2017-06-18) 

Lista på antagna/Gruppindelning 2017


1 Kasper Ohlsson Smedjebacken   HC      2004
2 Emil Lehmus Tyresö 2006
3 Max Lönn Smedjebacken HC 2009
4 Joehl Holmström Fagersta AIK 2008
5 Anton Jansson Säters IF 2008
6 Alfred Mix Säters IF 2009
7 Filip Öhrn Säters IF 2008
8 Hugo   Altörn            Säters IF  2009
9 Vilgot Tysklind Säters IF  2010
10 Edvind Blad Stierne  Säters IF 2009 
11 Hannes Bengtsson  Vansbro  2005
12 Edward Enarsson Smedjebacjken HC  2004
13 Wincent Enarsson  Smedjebacken HC  2006 
14 Hugo Gällström Kopparberg 2007 
15 Emil Skoglund  Kopparberg  2007 
16 Johan Hedqvist  Smedjebacken HC  2009 
17 Anton Hedqvist  Smedjebacken HC  2006 
18 Rasmus Petersson  Ludvika HC  2004 
19 Matheus Saxe  Säters IF  2008
20 Edvin Näslund  Ludvika HC  2008 
21 Wiggo Norberg Fagersta AIK  2007 
22 Jonathan Karlsson  Storå 2007 
23 Samuel Matchett Tyresö  2006
24 Tore Björklund  Hägernäs  2008 
25 Jonathan Andersson Säters IF  2009 
26 Alexander Helgarson  Säters IF  2008 
27 Felix Wikström Tungelsta  2006 
28 Martin Zakrisson  Vansbro  2005
29 Andreas Lundgren Ludvicka HC  2007 
30 Albin Lundgren  Ludvicka HC  2009 
31 Morriz Melehoff Guldsmedshyttan  2007 
32 Liam Persson  Fagersta AIK  2008 
33 Vilgot Carlsson ??????  2007 
34 Johan Eriksson Smedjebacken HC  2004 
35 Axel Andersson   Dala Järna  2003 
36 Linn Andersson   Dala-Järna  2010 
37 Leo Höglund Fagerst AIK  2008 
38 Arvid Ström Ludvika Hockey  2008 
39 Ture Anund  Enskede  2006 
40 Helge Anund  Enskede  2010 
41 William Hoonk  Fagersta AIK  2006 
42 Teo Lehtiranta Smedjebacken HC  2004 
43 Gustav Andren Säters IF  2009 
44 Adam Carlsson Vendelsö  2006 
45 Lucas Silvennoinen  Ludvika Hockey  2008 
46 Jesper Härdin   Smedjebacken HC  2006
47 Oliver Härdin  Smedjebacken HC 2010 
48 Rasmus Sahlman  Ludvika HC   2009 
49 Kevin Sahlman Smedjabacken HC  2006 
50 Sebastian Nilsson   Ludvika HC  2008
51 Robin Nilsson   Ludvika HC 2009
52 Alexander Nilsson Ludvika HC  2009 
53 Leo Johansson Holm  2008
54 Hampus Hermansson Ludvika HC  2004 
55 Saga Hermansson  Ludvika HC   2008 
56 Hilding Malmkvist  Ludvika HC   2008
57 Melker Falk   Ludvika HC  2009 
58 Emil Hagberg  Säters IF 2009 
59 Leo Huhtakangas Smedjebacken HC  2006 
60 Johan Romlin  Smedjebacken HC  2004 
61 Kevin Lantz  Smedjebacken HC 2004 
62 Mattis Ahlgren Borlänge Hockey  2005 
63 Viggo Hammarbäck  Smedjebacken HC  2006 
64 Neo Gulenius  Ludvika Hockey  2006 
65 Edvin Forsman Smedjebacken HC  2007 
66 Jokubas Mankus  Ludvika Hockey  2009 
67 Noel Nord  Falu IF  2009 
68 Jakob Holm Fagersta AIK  2006 
69 Jonathan Holm  Fagersta AIK  2008 
70 Johanna Holmström Fagersta AIK  2006 
71 Filip Hägglund  Ludvika Hockey 2006 
72 Loke Jepsen  Ludvika Hockey 2009 
73 Alexander Aidehag Borlänge Hockey  2005 
74 Linus Borres  Borlänge Hockey  2005 
75 Olle Lindgren Säters IF  2008 
76 Isac Wilhelmsson  Ludvika Hockey  2005 
77 Malou Friman  Fagersta AIK  2005 
78 Vincent Östman   Säters IF  2006 
79 Melvin Nilsson Säters IF  2006 
80 Rasmus Lönn  Ludvika Hockey  2005 
81 Elias Mäkiaho  Falu IF  2006 
82 Nils Mäkiaho  Falu IF  2006 
83 Magnus Mäkiaho  Falu   IF                   2009 
84 Theodor Jacobsson Fagersta AIK     2010 
85 Oliver Fernros Fagersta AIK  2009
86 Axel Fernlund Fagerst AIK 2009 
87 Anton Stenberg Borlänge Hockey 2005
88 Linus Torneport Fagersta AIK 2009
89 Hannes Lind Smedjebacken HC 2010
90 Melvin Ellert Trångsund 2006
91 Leon Gerber Trångsund 2006
92 Wiggo Karlsson Fagersta AIK 2005
93 Oskar Skog Fagersta AIK 2006
94 Albin Österberg Smedjebacken HC 2005
95 Linus Hägerman Smedjebacken HC 2006
96 Mio Hammarbäck Smedjebacken HC 2009
97 Johan Ernebrink Smedjebacken HC 2006
98 William Forslund Borlänge Hockey 2005
99 Ville Melin Smedjebacken HC 2004
100 Marcus Borsje Smedjebacken HC 2006
101 Maximilian Fernros  Fagersta AIK 2008 
102 Alex Lindell  Säters IF  2008 
103 Arvid   Karlsson     Fagersta AIK  2006
104 Max Joona  Fagersta AIK  2006 
105 Isac Hampfalls Borlänge Hockey 2005
106 Felix Mattsson Annan klubb 2005
107 Sebastian Skogtoft Smedjebacken HC 2004
108 Filip Carlsson Smedjebacken HC 2005
109  Ossian Friman   Fagersta AIK 2007 
110 Emil Önander  Valdemarsvik  2007 
111  Sebastian Lindkvist  Fagersta AIK  2006
112  Hugo Stjerlöf  Annan klubb 2006
113 Ella Stenberg Fagersta AIK (Målvakt) 2001
Uppdaterad: 2017-06-18 19:27
Skribent: David Romlin

logo ovako

 

vb_logo

 

MVUSAB SWEDEN

 

Bildresultat för norrbärke sparbank

 

 

Site Visitors Counter
Visitors Counter '

 

Felanmälan

 

Postadress:
Smedjebacken HC - Ishockey
Larsbovägen 43
77794 Söderbärke

Besöksadress:
Frejgatan 1
77730 Smedjebacken

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info